База даних Перспективні винаходи України
Українська  English


Вхід
Ім'я:
Пароль:
Зареєструватись
РАДІОМЕТРИЧНА СИСТЕМА ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ ГАММА- І НЕЙТРОННОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
Номер патенту80455
Дата набуття чинності25.09.2007
Індекс МПКG01T 1/00, G01T 3/00
Дата подання заявки21.06.2005
ВинахідникГриньов Борис Вікторович; Любинський Вадим Рувинович; Сенчишин Віталій Георгійович; Лебедєв Валентин Миколайович; Некрасов Василь Володимирович; Півень Леонід Олексійович; Бороденко Юрій Опанасович
Власник патентуІнститут сцинтиляційних матеріалів НАН України
Реферат

Радіометрична система для виявлення гамма- і нейтронного випромінювання належить до джерел виявлення радіоактивного забруднення і наявності радіоактивних матеріалів в об’єктах. Система містить вимірювальні стійки з поміщеними в них блоками детектування гамма-випромінювання на основі пластмасового сцинтилятора і нейтронного випромінювання на основі монокристала вольфрамату кадмію, блоком живлення і електронними блоками обробки інформації. Розташовані зовні стійки містять блоки керування системою, звуковою і світловою сигналізацією і датчик наявності об'єкта. Всі вказані блоки підключені на входи блока керування системою, вихід якої підключений до ЕОМ. Технічним результатом є збереження високої чутливості в діапазоні середніх і високих енергій (0,3-3,0 МеВ), що забезпечує істотне підвищення чутливості в діапазоні малих енергій (0,03-0,3 Мев) та до значного пониження порогових значень виявлення мас ядерних матеріалів і підвищення чутливості системи до нейтронного випромінювання.

Формула
Технічний результат

Збереження високої чутливості в діапазоні середніх і високих енергій (0,3-3,0 МеВ), що забезпечує істотне підвищення чутливості в діапазоні малих енергій (0,03-0,3 Мев) та до значного пониження порогових значень виявлення мас ядерних матеріалів і підвищення чутливості системи до нейтронного випромінювання.

Галузь застосуванняВиявлення гамма- і нейтронного випромінювання